جلسه اکران و نقد فیلم «زیر این چتر باران می‌بارد»


جلسه نقد فیلم « زیر این چتر باران می بارد» با حضور علی حیدری،نایب رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، کتایون جهانگیری، کارگردان این فیلم و جمعی از منتقدان و پژوهشگران، در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی،علی حیدری نایب رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نبود رشته‌های تحصیلی در حوزه تامین اجتماعی را سبب عدم توجه به تولید محتوای مباحث مربوط به تامین اجتماعی برشمرد.

وی در این جلسه افزود: چنانچه رشته‌های تامین اجتماعی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شد، اکنون مباحث این حوزه به هنر هم کشیده شده بود و می‌توانستیم شاهد تولید فیلم‌های بیشتری با موضوع تامین اجتماعی باشیم.

وی با بیان این که ساخت فیلمهای با مباحث تامین اجتماعی ارزشمند و نیاز روز جامعه است، اظهار کرد: بیش از 44 میلیون نفر از جمعیت کشور که بیش از نیمی از جمعیت را شامل می‌شود، زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

نایب رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، تصریح کرد: اما این میزان پوشش بیمه بر کل جمعیت اثرگذاری دارد؛ والدینی که دارای حقوق بازنشستگی هستند، به طور حتم موجب آسودگی خیال اعضای خانواده می‌شود.

کتایون جهانگیری کارگردان این فیلم نیز در این جلسه افزود: سازمان تامین اجتماعی بر لبه تیغ قرار دارد و با توجه به اینکه با زندگی مردم سروکار دارد، لازم است مسایل این نهاد در بوته نقد قرار گیرد.
وی با اشاره به اسپانسر این فیلم که وزارت بازرگانی است، اظهار کرد: ساخت این مستند کاملا آزادانه انجام شده است.

این کارگردان با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی قربانی شده و با بحران مواجه است، گفت: در ساخت این فیلم به دنبال آن هستیم مشکلات و مسائل سازمان را بررسی کنیم و نیز اتفاق‌هایی را که برای این نهاد رخ می دهد به تصویر بکشیم و از این رو در این فیلم تاریخ سازمان نیز مرور شده است.

جلسه اکران و نقد فیلم «زیر این چتر باران می‌بارد»


دیگر سینما رفاه های پیشین
دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.