کتاب چالش‌ها و فرصت‌ها در مدیریت مراقبت سلامت


 کتاب چالش‌ها و فرصت‌ها در مدیریت مراقبت سلامت، شامل مجموعه ای از مقالات است که توسط تعدادی از متخصصین علوم پزشکی، بازاریابی و مهندسی صنایع و سیستم‌ها در کشورهای مختلف گردآوری و تألیف شده است. در این کتاب سعی شده است با معرفی مسائل و چالش‌های حوزه سلامت و ترسیم یک تصویر حیاتی از چالش‌های جاری و پیش روی مدیریت یک نقطه تعادل در منافع ذینفعان مختلف در سیستم‌های سلامت ارائه کند.

حوزه سلامت در سال‌های گذشته مانند دیگر بخش‌ها تحت تأثیر نوآوری‌های تکنولوژیک قرار گرفته است و محصولات و فناوری‌های نوآورانه زیادی ظهور کرده‌اند که باید منافع ذینفعان مختلف حوزه سلامت را تأمین کنند. کتاب سعی می‌کند تا این نوآوری‌ها را از رویکردهای مختلفی مورد تحلیل قرار داده و راهکارهایی برای حوزه‌های نظام مراقبت سلامت، بیمارستان‌ها، تیم‌های مراقبت سلامت، دیدگاه‌های بیماران، ارزیابی فناوری‌ها و نوآوری‌ها و ابزار سازمان‌دهی مراقبت سلامت ارائه دهد.

تمامی مقالات کتاب موضوعات چالشی بخش مراقبت سلامت و پتانسیل‌های آن‌ها برای آینده و پیامدهای مدیریتی آن‌ها را موردبحث قرار می‌دهند. در بخش مطالعات موردی نیز بهترین و برجسته‌ترین روش‌ها و تجربیات به کار گرفته در کشورهای اروپایی ارائه می‌شود. در نهایت کتاب با ارائه دیدگاه‌های حوزه‌های علمی و دانشگاهی و همچنین پزشکان و شاغلان حوزه مراقبت‌های سلامت، سعی در پر کردن شکاف بین علم و کاربرد عملی آن دارد.

فصل اول کتاب به نظام مراقبت‌های سلامت می‌پردازد که شامل مقالاتی در مورد هزینه‌های این مراقبت‌ها، مدل‌سازی مفهومی تکامل مشارکت محور در درمان پزشکی و تنوع روش‌های مدیریتی و نوآوری‌های درمانی می‌پردازد.

فصل دوم به بحث بیمارستان‌ها و پذیرش نوآوری‌ها در بیمارستان‌ها، طراحی بیمارستان بیمارگرا و دانش‌محور و ارزیابی کیفیت درمان در پزشکی کودکان می‌پردازد.

فصل سوم، به تیم‌های مراقبت‌های سلامت شامل توسعه کار مشارکتی، پتانسیل‌های همکاری‌های بین حرفه‌ای، مدیریت این همکاری‌ها و نوآوری‌های این حوزه می‌پردازد.

فصل چهارم، به دیدگاه‌های بیماران، حمایت از بیماران و مشارکت بیماران می‌پردازد.

فصل پنجم، به فناوری‌ها و نوآوری‌های حوزه مراقبت سلامت اختصاص دارد.

فصل ششم، به معرفی جعبه‌ابزاری برای سازمان‌دهی مراقبت سلامت می‌پردازد.

فصل هفتم، به مطالعات موردی در حوزه‌های قابل‌فهم شدن زبان پزشکی، رتبه‌بندی آنلاین ارائه‌دهندگان مراقبت‌های سلامت در آلمان، چالش‌های ارتباطات سلامت الکترونیک، جایگاه ICH در نوآوری‌های سازمانی، همکاری‌های بین‌رشته‌ای و بازدیدهای گروهی پزشکی می‌پردازد.

جهت تهیه این کتاب می توانید با موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی واحد کتابخانه به شماره 88753245 داخلی 113 تماس بگیرید


برچسب ها
 اقتصاد پزشکي.    مدارک پزشکي -- داده‌پردازي.  


کتاب چالش‌ها و فرصت‌ها در مدیریت مراقبت سلامت

موءلف : سباستین گارتنر و کاتجا سویز؛ ترجمه مجید شیخ محمدی
سال تولید : 1396
نوع اثر : کتاب
عاملین تولید :

کتاب های مرتبط


دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.