اقتصاد در عصر ویروس کرونا


شیوع ویروس کرونا اثرات مخرب و جدی بر اقتصاد جهان داشته و خواهد داشت. ریچارد بالدوین و بیتریس دی مائورو در بحبوحه این بحران سعی کرده‌اند پاسخ‌های سریع و مناسب به جامعه تشنه کسب دانش درباره اثرات اقتصادی کرونا بدهند.

انتشارات مرکز پژوهش سیاستگذاری اروپا- مارس 2020 (ریچارد بالدوین و بیتریس دی مائورو)

گفته می شود «کسانی که پس از فروکش کردن وقایع و افتادن آبها از آسیاب، به بررسی و تحلیل مسایل می پردازند شبیه کسی هستند که پس از پایان یافتن جنگ از پشت تپه ها پایین می آید و به سربازهای زخمی دشمن شلیک می کند.» منظور اینکه نویسندگانی که درباره رویدادهای مهم کتاب های تاریخی می نویسند، پیش از اینکه خود را متعهد به چاپ و انتشار آنها کنند معمولا زمان و فاصله لازم را از آن رویدادها پیدا کردند.

اما ریچارد بالدوین و بیتریس دی مائورو این اعتبار را برای خود کسب کردند که در بحبوحه بحران ویروس کرونا جسورانه قدم به میدان بگذارند و پاسخ هایی سریع و مناسب به جامعه تشنه کسب دانش درباره اثرات اقتصادی کرونا بدهند.

کتاب «اقتصاد در عصر کرونا» یک کار جمعی است که کاملا قابل فهم و خواندنی از کار درآمده است. این کتاب طی یک هفته تهیه شده و مشتمل بر «مقدمه»ای طولانی و 14 جستار کوتاه است که بسیاری از آنها خلاصه شده کارهای طولانی و مفصل نویسندگان آن است.


برچسب ها
 کرونا، اقتصاد،پژوهش 


اقتصاد در عصر ویروس کرونا

موءلف :
سال تولید : 0
نوع اثر : گزارش
عاملین تولید :

گزارش های مرتبط


دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.