کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه تأمین اجتماعی با توجه به عملکرد سایر کشورها


فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، در طول 30 سال گذشته تغییرات بسیار زیادی را در کسب و کار روزانه‌ی ما ایجاد کرده است و هیچ‌کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که ICT در طول 30 سال آینده چه تغییراتی را در توسعه‌ی نوآوری‌های تکنولوژیکی ایجاد خواهد کرد.ICT یک چالش بزرگ برای بخش خصوصی و همچنین بخش دولتی می‌باشد. امروزه - و در آینده- تنها راه مؤثر برای اداره نمودن کسب و کار، مواجه شدن با این چالش و ایجاد بهترین روش برای موجهه با آن می‌باشد. به عنوان قسمتی از بخش دولتی، این موضوع در مورد سیستم‌های تأمین اجتماعی نیز مطرح شده است، که با استفاده‌ی بیشتر و بیشتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور بهبود کیفیت و کمیت، و همچنین کارایی خدمات ارائه شده به شهروندان در نظر گرفته شده است [1].
در روش استفاده از یک جامعه اطلاعاتی، که در آن دانش و اطلاعات خود تبدیل به یک عامل تولید شده‌اند، روش‌های جدید و هوشمند برای حل مشکلات آن بوجود آمده‌اند، که تکنولوژی فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش کلیدی را در آن ایفا می‌کنند. نمونه‌هایی از راه‌حلهای مربوط به ICT در زمینه‌ی کار و بازنشستگی عبارتند از : مراکز تماس، سیستم‌های بایگانی، سیستم‌های کیوسک اطلاعات، اینترنت/اینترانت، ذخیره‌سازی داده‌ها، کارت‌های هوشمند و سیستم‌های مدیریت اطلاعات. ICT مدرن به دولت برای توسعه‌ی مؤثر تأمین اجتماعی و خدمات سرویس‌گرا کمک شایانی کرده است و به آن‌ها برای مدیریت بهتر مراحل اداری داخلی خود و همچنین تمرکز بر روی نحوه‌ی خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان و تمرکز بر روی نیازهای شهروندان کمک کرده است [1].
همچنین ارائه‌ی خدمات تأمین اجتماعی مبتنی بر منابع انسانی، فرآیندها، با فناوری و اطلاعات میسر است. خدمات الکترونیکی در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از قوانین ارائه خدمات تأمین اجتماعی هستند.

برچسب ها
 فناوری اطلاعات،تامین،کاربرد 


کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه تأمین اجتماعی  با توجه به عملکرد سایر کشورها

موءلف :
سال تولید : 0
نوع اثر : گزارش کارشناسی
عاملین تولید :

گزارش کارشناسی های مرتبط


دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.